Gold Cup: Jamaica wint van Guadeloupe

Jamaica heeft goede zaken gedaan in de Gold Cup, het versloeg Guadeloupe en pakte daarmee drie belangrijke punten.

Samenvatting Jamaica 2-1 Guadeloupe

Jamaica heeft zich herpakt na een vroege achterstand en Guadeloupe verslagen in hun tweede groepswedstrijd op de Gold Cup. Dankzij goals van onder andere Leon Bailey staat de ploeg nu op drie punten en maakt het nog volop kans op de kwartfinales.

Guadeloupe begon scherp en kwam na 32 minuten verdiend op voorsprong. Thierry Ambrose werkte een voorzet van Cadiou vakkundig binnen. Lang konden de eilandbewoners echter niet genieten van hun voorsprong, want Leon Bailey sloeg al negen minuten later toe. De vleugelaanvaller van Aston Villa kreeg de bal mee van Weah Brown en knalde hard raak: 1-1. Nog voor rust draaide Jamaica de stand volledig om. In de extra tijd van de eerste helft was het Joseph Russell die via een slimme pass van Demarai Gray de 2-1 binnenschoot.

Na de pauze kabbelde het duel voort zonder al te veel grote kansen. Jamaica controleerde, terwijl Guadeloupe ondanks enkele wissels geen gaatje meer vond in de defensie van de Reggae Boyz. In de slotminuut kwamen de bezoekers op gelijke hoogte, maar werd her doelpunt na een lange VAR-check afgekeurd wegens buitenspel.

Samenvatting Guatemala 0-1 Panama

In Austin heeft Panama een belangrijke stap gezet richting de knock-outfase van de Gold Cup. Dankzij een vroege treffer van Tomás Rodríguez versloegen Los Canaleros het taaie Guatemala met 1-0. De avond kreeg extra glans doordat Aníbal Godoy zijn 148e interland speelde en daarmee alleen recordinternational van Panama werd.

Rodríguez opende na negentien minuten de score, zijn tweede doelpunt van het toernooi. De aanvaller rondde van dichtbij af na goed voorbereidend werk van Amir Murillo. Guatemala kwam via Óscar Santis nog dicht bij de gelijkmaker, maar zijn schot werd knap gepareerd door doelman Orlando Mosquera.

Panama bleef daarna aandringen. Carlos Martínez en Murillo kregen kansen voor rust, maar stuitten beide op een sterk keepende Nicholas Hagen, die in totaal zeven reddingen verrichtte. In het slotkwartier kreeg Panama via Murillo en Jorge Gutiérrez nog mogelijkheden om het duel te beslissen, maar Hagen hield Guatemala in de race tot het eindsignaal.

Stand in de poule en vooruitblik op volgende wedstrijden

Bekijk het volledige speelschema van de Gold Cup, inclusief standen.

Wellenreuther pakt 50 jaar record
Duurste Nederlandse voetballers