Italiaanse woede om WK-ticket Curaçao: ‘Dankjewel Infantino’
Inhoudsopgave
Curaçao schreef geschiedenis door zich te plaatsen voor het WK 2026, maar terwijl op het Caribische eiland feest gevierd wordt, klinkt in Europa juist harde kritiek. Vooral in Italië is de woede groot. De toonaangevende sportkrant Corriere dello Sport spreekt zelfs van “Infantino’s verkiezingspolitiek”.

De kwalificatie van Curaçao, een land met slechts 156.000 inwoners, zorgt in meerdere Europese landen voor frustratie. Dat komt omdat grootmachten als Italië, Denemarken, Turkije, Tsjechië en Zweden nog play-offs moeten spelen, terwijl Curaçao - met de oudste bondscoach ooit op een WK, Dick Advocaat - rechtstreeks naar het toernooi gaat.
Corriere dello Sport: “Dankjewel Infantino”
De Italiaanse sportkrant haalt fel uit naar het WK-format en de FIFA-voorzitter.
De krant opent met de kop:
“Curaçao op het WK en zonder play-offs. Dankjewel Infantino.”
Volgens Corriere dello Sport schaadt de kwalificatie van kleine landen het prestige van het toernooi:
“Als Curaçao naar het WK gaat en Italië niet, ongeacht de fouten van ons nationale team, welke waarde heeft het toernooi dan nog? Het is gewoon Infantino’s verkiezingspolitiek.”
De krant stelt dat de uitbreiding naar 48 landen vooral bedoeld is om FIFA-stemmen te winnen bij kleine bonden.
Europese reacties: “Pure waanzin van het WK-format”
Het sentiment leeft breder dan alleen in Italië. Online reacties zijn fel en vergelijkbaar van toon:
“Hoe kan het dat Curaçao direct naar het WK gaat, maar landen als Denemarken en Turkije play-offs moeten spelen?”
“Curaçao heeft minder inwoners dan het centrum van Florence. Wat is dit voor systeem?”
“Teams als Turkije, Oekraïne en Denemarken kunnen Curaçao in 90 minuten met tien goals wegspelen.”
“Met alle respect voor Curaçao, maar dit laat de waanzin van Infantino’s WK-uitbreiding zien.”
Veel van de kritiek richt zich op het feit dat Europa slechts zestien tickets krijgt, terwijl andere continenten meer rechten hebben dan ooit.
Waarom Curaçao wél rechtstreeks geplaatst is
Hoewel de kritiek hard is, klopt het systeem wél met de toegewezen WK-slots:
Europa: 16 tickets
Afrika: 9
Azië: 8
Zuid-Amerika: 6
CONCACAF: 3
Oceanië: 1
Plus: 2 via intercontinentale play-offs
Curaçao valt onder CONCACAF en profiteert van het feit dat Noord- en Midden-Amerika relatief veel WK-plekken heeft.
Bovendien: een WK is een wereldkampioenschap, geen Europees kampioenschap. Het continentale evenwicht is voor de FIFA heilig.
Lees ook: Hoe Dean en Kenji Gorré in illuster rijtje komen van vader en zoons op een WK



