Emotionele Stegeman draagt promotie Willem II op aan overleden vader

Willem II speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie, maar de promotie kreeg in Volendam vooral een persoonlijke lading voor trainer John Stegeman. De 49-jarige coach reageerde zichtbaar geëmotioneerd na de zege op FC Volendam na strafschoppen en koppelde het succes aan zijn familie.

(tekst gaat door onder afbeelding)

John Stegeman viert de promotie van Willem II
John Stegeman viert de promotie van Willem II

Overleven in een zware finale

De wedstrijd in Volendam was allesbehalve eenvoudig voor Willem II. De ploeg begon sterk en kwam vroeg op voorsprong, maar verloor later in de wedstrijd grip op het duel.

“Raakte ik gedurende de wedstrijd onrustig? Ja, maar lekker belangrijk,” zegt Stegeman in gesprek met ESPN. “We hadden geen grip meer. We moesten overleven en dat hebben we gedaan.”

Volgens de trainer was het seizoen zelf al een lange strijd, met veel wisselingen en blessures. “46 wedstrijden spelen, heel veel geblesseerden en dan met dit elftal dit over de streep trekken… één woord: geweldig.”

Droomstart Volendam, vertrouwen bij Stegeman

FC Volendam kwam in eigen huis nog snel op achterstand, maar dat veranderde volgens Stegeman weinig aan zijn vertrouwen in zijn ploeg. Hij zag vooral veerkracht bij zijn spelersgroep in een lastige finale.

“Volendam begon goed aan het duel,” blikt hij terug. “Voor mij een dikke pluim. Ik ben ook trots op ze en dat heb ik ze voor de wedstrijd ook al gezegd. Het is echt heel knap wat ze hebben geflikt.”

Die woorden gingen niet alleen over de finale zelf, maar ook over de manier waarop Willem II zich door het seizoen heen heeft geslagen.

Emotioneel moment na afloop

Na het laatste fluitsignaal en de beslissende strafschoppenserie veranderde de sfeer zichtbaar bij Stegeman. De opluchting maakte plaats voor emotie, iets wat hij zelf direct kon verklaren.

“Ik moest heel erg aan mijn vader denken,” zegt hij. “Hij is vorig jaar overleden, maar hij was mijn grootste fan.”

De trainer vertelt dat de dag voor hem persoonlijk al beladen begon. “Mijn zoon is vandaag kampioen geworden met Epe 1. Alles valt samen. Hij was vanochtend nog op het kerkhof en stuurde een foto.”

‘Deze is voor hem’

De emotie kwam uiteindelijk samen in één conclusie, vlak na het binnenhalen van promotie.

“Vandaar dat ik emotioneel werd,” zegt Stegeman. “Omdat hij mijn grootste fan was. Ik mis hem heel erg. Deze is voor hem.”

Met die woorden krijgt de promotie van Willem II een extra laag. Niet alleen sportief succes, maar ook een moment dat voor de trainer persoonlijk veel verder gaat dan voetbal alleen.

Van Götze tot Sterling: statementtransfers in Nederland
Hoe Ajax via Rayane Bounida toch waarde creëert
Grootste cultheleden in de geschiedenis van Feyenoord
Huiberts’ erfenis in cijfers bij AZ: 18 toptransfers