
Van Praag kritisch op Nigel de Jong: “Had beter moeten weten”
Inhoudsopgave
Michael van Praag is uitgesproken kritisch op de KNVB en de manier waarop het vertrek van bondscoach Andries Jonker is aangekondigd. In Radio Noord-Holland Sportcafé windt hij er geen doekjes om: “Ik vind het een ongelooflijke fout,” zegt Van Praag over de beslissing van de KNVB om al in januari het vertrek na het EK vrouwenvoetbal van Jonker aan te koningen. De voormalig bondsvoorzitter uit zijn zorgen over het effect dat deze situatie heeft op de prestaties van de OranjeLeeuwinnen.
Van Praag: “Ongekende fout van de KNVB”
Van Praag vraagt zich hardop af hoe het mogelijk is dat het Nederlands elftal zo slap voor de dag kwam tegen Engeland: “Hoe kan een team zo inzakken? Heeft het dan te maken met dat het vertrek van de coach al zo lang vast staat.” Vooral het verschil in intensiteit met Engeland viel hem op: “Het verschil tussen Nederland en Engeland was heel groot. Ik vond iedere Engelse voetbalsters 2 of 3x conditioneel zo snel.”
Verkeerde duidelijkheid binnen Oranje
Volgens Van Praag helpt de vroege aankondiging van Jonkers vertrek niet: “Het feit dat je weet dat de trainer weggaat helpt ook niet. Natuurlijk schept het duidelijkheid, maar je hebt ook zoiets als verkeerde duidelijkheid.” Hij verwijst daarbij naar Nigel de Jong, technisch directeur bij de KNVB, die volgens hem uit eigen ervaring zou moeten weten dat een dergelijke situatie averechts werkt: “Nigel (de Jong) heeft zelf meegemaakt dat hij speelde onder trainers waarvan bekend was dat die weggingen, dus ja dan zou je toch eigenlijk moeten weten dat het niet goed werkt.”
Van Praag trekt uiteindelijk een harde conclusie over hoe hij zelf gehandeld zou hebben als hij in de schoenen van Jonker stond: “Als ik Andries Jonker was geweest, was ik weggegaan.”
- Overzicht: Deze Nederlandse profclubs gingen failliet
- Lili Genee vindt het wel prima: "Wilfred laat zijn pony even grazen"
- Eredivisie: snelste goal ooit per club sinds seizoen 2010
- Kijk: Renée van Bommel, dochter van Mark van Bommel en zus van Ruben
- Boze buurt blokkeert weg voor villa Wijnaldum: 'genoeg is genoeg'



























































