Voorbeschouwing: Ajax - FC twente

Inhoudsopgave

  • 1.
  • 2.
  • 3.
  • 4.

In de laatste speelronde van de Eredivisie staan Ajax en FC Twente tegen over elkaar. Op 18 mei wordt er om 14.30 afgetrapt in De ArenA. Dit is alles wat je moet weten over het duel.

Voorbeschouwing Ajax - FC Twente (18 mei 2025)

De Amsterdammers hebben nog altijd kans op het landskampioenschap, al is dit sinds het gelijkspel tegen FC Groningen niet meer in eigen hand. Concurrent PSV gaat speelronde 34 in met één punt voorsprong op de Amsterdammers. Ajax kan daarmee dus alleen nog kampioen worden als PSV gelijkspeelt of verliest en Ajax wint van de ploeg uit Enschede. Wanneer de Eindhovenaren weten te winnen van Sparta Rotterdam zijn ze hoe dan ook landskampioen. In speelronde twaalf troffen de twee elkaar voor het eerst dit seizoen in de Eredivisie. Toen werd het 2-2. FC Twente gaat de laatste ronde in vanaf plek zes op de ranglijst en heeft niks meer te winnen of verliezen. 

De grootste zeges van Ajax op FC Twente

Hier vind je de drie grootste zeges van de Amsterdammers op FC Twente

1. Ajax - FC Twente 8-1 (Eredivisie 1978/79)

2. FC Twente - Ajax 1-8 (Eredivisie 1985/86)

3. Ajax - FC Twente 7-0 (PTT-Telecompetitie 1991/92)

De grootste nederlagen van Ajax tegen FC Twente 

Hier vind je de drie grootste nederlagen van Ajax tegen FC Twente

1. FC Twente - Ajax 3-0 (Eredivisie 1975/76)

2. FC Twente - Ajax 3-1 (Eredivisie 2022/23)

3. FC Twente - Ajax 3-1 (Eredivisie (2023/24)

Nabeschouwing FC Twente - Ajax 2-2 (10 november 2024)

  • Voor Ajax eindigde een reeks van 6 opeenvolgende Eredivisie-zeges sinds een 1-1 remise bij Go Ahead op 21 september.
  • Alleen FC Utrecht (12) pakte dit Eredivisie-seizoen zoveel punten na een achterstand als Ajax (8).
  • Twente was voor de 3e keer trefzeker in 20 Eredivisie-duels op rij, na series van 41 (2010-2011) en 22 wedstrijden (2013-2014).
  • Alleen Twente (12), PSV (12) en Ajax (11) waren dit seizoen in al hun Eredivisie-duels trefzeker.
  • Davy Klaassen maakte zijn 99e voor Ajax in alle competities (80 Eredivisie).
  • Klaassen is dit seizoen de topscorer van Ajax in de Eredivisie met 6 goals (in 9 optredens). In alle 6 de gevallen was het Ajax' eerste doelpunt van de wedstrijd.
  • Kenneth Taylor gaf voor het eerst in zijn carrière 2 assists in een Eredivisie-duel. Dit lukte Taylor alleen eens in de beker tegen Excelsior Maassluis op 20 januari 2022 (2 assists, 9-0).
  • Michel Vlap scoorde 2 keer. Dit lukte hem voor het laatst in de Eredivisie op bezoek bij Emmen op 7 mei 2023 (0-3).
  • Vlap scoorde 3 keer in van zijn laatste 3 Eredivisie-duels, na een reeks van 30 Eredivisie-optredens zonder treffer.

Samenvatting FC Twente - Ajax 2-2 (10 november 2024)

Voorbeschouwing FC Twente - Ajax (10 november 2024)

Onderlinge ontmoetingen

  • Twente en Ajax speelden al 113 keer eerder tegen elkaar in de Eredivisie. Ajax won 67 keer, 24 keer werd het gelijk en 22 keer won FC Twente.
  • 18 van de 22 overwinningen van FC Twente waren in de Grolsch Veste. 
  • Vorig seizoen wonnen beide ploegen hun thuiswedstrijd tegen de ander (3-1 in Enschede en 2-1 in Amsterdam).
  • Ajax won slechts twee van zijn laatste tien uitwedstrijden in Enschede.
  • FC Twente kan voor de tweede keer ooit drie Eredivisie-duels op rij winnen van Ajax

FC Twente

  • Twente verloor dit Eredivisieseizoen nog maar twee keer. Dat waren nederlagen uit bij FC Utrecht (2-1) en Feyenoord (2-1)
  • In 2024 pakte alleen PSV (40) meer punten in eigen huis dan FC Twente (35). 
  • Thuis verloor Twente in 2024 alleen van FC Utrecht en Lazio Roma
  • Al 19 Eredivisiewedstrijden op rij wist Twente te scoren. 
  • Twente kan voor het eerst de nul houden in vier wedstrijden achter elkaar sinds september en november 2012. 
  • De Tukkers pakte zeven punten in de zeven wedstrijden tegen de traditionele top-3. 
  • Sem Steijn is de topscorer van de Eredivisie met acht goals in tien wedstrijden. De vorige wedstrijd ontbrak hij in verband met ziekte. 

Ajax

  • De Amsterdammers versloegen in een week tijd zowel Feyenoord (0-2) als PSV (3-2).
  • Ajax kan tegen Twente al het aantal punten behalen wat ze vorig seizoen in de winterstop hadden.
  • Ajax werd dit seizoen alleen door NAC verslagen (2-1).
  • Jorrel Hato is bij Ajax het vaakst betrokken bij een goal. De linksback heeft al twee keer gescoord en vier assists gegeven.
  • Davy Klaassen is met vijf goals de topscorer van Ajax. Elk doelpunt dat hij maakte was het eerste Ajaxdoelpunt van de wedstrijd.
  • Klaassen heeft op dit moment 98 goals gemaakt voor Ajax. Hij is dicht bij de 'Club van 100', waar op dit moment twintig spelers bij horen.
  • In de laatste acht wedstrijden die Wout Weghorst speelde tegen Twente, wist hij zes keer te scoren.
  • Remco Pasveer was dit seizoen bij net zoveel doelpunten betrokken als spits Brian Brobbey. Beiden hebben één assist gegeven.
  • Pasveer kan de achtste speler worden die na zijn 41e verjaardag een Eredivisiewedstrijd speelt. De laatste die dat deed was Sander Boschker van FC Twente in 2012. 

Dit is de vriendin van Francesco Farioli.

Wellenreuther pakt 50 jaar record
Duurste Nederlandse voetballers