Opstelling Oranje tegen Malta zorgt voor verbazing

De opstellingen voor het WK-kwalificatieduel tussen Nederland en Malta zijn bekend, en bondscoach Ronald Koeman krijgt er flink van langs op sociale media. In de basis staan Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Virgil van Dijk, Jurriën Timber, Micky van de Ven, Tijjani Reijnders, Ryan Gravenberch, Frenkie de Jong, Jeremie Frimpong, Wout Weghorst en Cody Gakpo. De opvallendste naam is echter die van Wout Weghorst, die de voorkeur krijgt in de spits.

Bart Verbruggen bij Oranje

Verbazing rond keuze voor Weghorst

Veel supporters kunnen dat nauwelijks geloven. “Koeman durft echt niet te innoveren,” klinkt het op X. Anderen schrijven: “Weghorst basis, are you kidding me?” en “Is dit het B-team?” Ook wordt er verbaasd gereageerd op het ontbreken van Donyell Malen, die volgens velen juist in vorm was.

Toch blijft Koeman bij zijn vaste keuzes. Of de bondscoach met zijn vertrouwde aanpak gelijk krijgt, zal vanavond blijken, maar de kritiek vóór de aftrap is al stevig ingezet. Ondertussen gaat het gesprek over wie de eerste spits van Oranje moet worden, gewoon verder.

Salarissen scheidsrechters
Duurste Nederlandse voetballers