FIFA verwijdert ruim zeven miljoen haatberichten tijdens WK

De FIFA heeft tijdens het huidige WK meer dan zeven miljoen mogelijk kwetsende en haatdragende berichten op sociale media laten verwijderen. Dat aantal ligt liefst veertien keer hoger dan tijdens het WK van 2022 in Qatar.

De FIFA heeft tijdens het WK miljoenen haatdragende berichten op sociale media laten verwijderen om spelers, coaches en officials beter te beschermen.
De FIFA heeft tijdens het WK miljoenen haatdragende berichten op sociale media laten verwijderen om spelers, coaches en officials beter te beschermen.

De wereldvoetbalbond zet sinds het toernooi in Qatar een speciale dienst in die spelers, bondscoaches, officials en nationale teams beschermt tegen online misbruik. Deze zogeheten Social Media Protection Service controleert berichten op verschillende sociale mediaplatformen en grijpt in wanneer de inhoud de gestelde richtlijnen overschrijdt.

Naast de miljoenen verwijderde berichten zijn tijdens het toernooi ook meer dan 200.000 beledigende en intimiderende posts gemeld. Volgens de FIFA zijn naar aanleiding daarvan passende maatregelen genomen.

Daarnaast meldt de voetbalbond dat ruim duizend uiterst ernstige bedreigingen zijn doorgestuurd naar de bevoegde autoriteiten voor verder onderzoek.

De FIFA benadrukt dat het bestrijden van online haat en intimidatie een belangrijk onderdeel is van het beschermen van spelers, stafleden en officials tijdens internationale toernooien. De organisatie wil de inzet van de beschermingsdienst ook bij toekomstige evenementen voortzetten.

Nieuws
Van Götze tot Sterling: statementtransfers in Nederland
Hoe Ajax via Rayane Bounida toch waarde creëert
Grootste cultheleden in de geschiedenis van Feyenoord
Huiberts’ erfenis in cijfers bij AZ: 18 toptransfers