
Deze spelers speelden voor zowel Fortuna Sittard als PSV
Inhoudsopgave
Fortuna Sittard en PSV kennen een geschiedenis met elkaar. Naast talloze ontmoetingen deden beide clubs ook verschillende keren zaken met elkaar. Dit zijn de spelers die bij zowel PSV als Fortuna Sittard speelden.
1. Mark van Bommel
Mark van Bommel begon zijn carrière bij Fortuna Sittard, waar hij al op 16-jarige leeftijd debuteerde. De middenvelder groeide uit tot aanvoerder en maakte in 1999 de overstap naar PSV. Daar werd hij vier keer landskampioen en legde hij de basis voor een imposante loopbaan langs Barcelona, Bayern München en AC Milan. In 2012 keerde hij kort terug bij PSV, waarna hij zijn carrière beëindigde.
Op vrijdag 7 mei 1999 wint Fortuna Sittard in de Baandert met 6-4 van PSV. Samen met Regillio Simons (vier doelpunten) was Mark van Bommel de uitblinker bij Fortuna Sittard.
2. Kevin Hofland
Ook Kevin Hofland maakte zijn eerste meters in het profvoetbal bij Fortuna. De centrale verdediger stond te boek als een groot talent en verdiende in 2000 een transfer naar PSV. In Eindhoven werd hij al snel basisspeler, tot blessures zijn opmars remden. Later keerde hij terug in Limburg, ditmaal als trainer van Fortuna.
3. Wilfred Bouma
Wilfred Bouma werd door PSV verhuurd aan Fortuna in het seizoen 1996/97. De linksback/middenvelder deed daar waardevolle ervaring op voordat hij terugkeerde en jarenlang een vaste waarde werd in Eindhoven. Bouma speelde meer dan 300 wedstrijden voor PSV en droeg het shirt van Oranje 37 keer.
Overige spelers met een verleden bij beide clubs
Deze namen kwamen ook voor beide clubs uit.
- Anton Janssen
- Jürgen Dirkx
- Huub Stevens
- Yanick van Osch
- Luuk Koopmans
- John Fredrix
- Francisco Cláudio de Oliveira Pereira
PSV en Fortuna Sittard staan wederom tegenover elkaar in de Eredivisie. De Eindhovenaren hebben een getalenteerde selectie met een aantal waardevolle spelers. Hoe verhoudt zich dit ten opzichte van de tegenstander?



























































