Spelers die voor PSV en AZ hebben gespeeld: Van Cocu tot Til en Schaars
Inhoudsopgave
PSV en AZ treffen elkaar op 9 november voor de 12e speelronde in de Eredivisie. Tussen 2015 en 2020 deden PSV en AZ geregeld handel met elkaar. De laatste jaren is dat wat minder, maar in het verleden speelde diverse grote namen voor zowel de club uit Alkmaar als uit Eindhoven. Voetbalflitsen brengt een overzicht!
(tekst gaat verder onder afbeelding)

Phillip Cocu
Als speler maakte Phillip Cocu zijn eerste stappen in het profvoetbal mee bij AZ. De oud-verdediger stroomde in 1987 de jeugd van AZ binnen, maar speelde slechts twee wedstrijden in de hoofdmacht. In 1990 vertrok hij naar Vitesse, dat hem vijf jaar later kwijtraakte aan PSV. In Eindhovense dienst kwam hij in twee periodes tot 262 wedstrijden, 73 doelpunten en 45 assists. Als speler won hij met PSV vier landstitels, twee keer de KNVB Beker en twee keer de Johan Cruijff Schaal.
Kenneth Pérez
In het jaar 2000 maakte Kenneth Pérez de overstap van MVV naar AZ. De Deen speelde uiteindelijk zes jaar in Alkmaarse dienst, voordat hij in 2006 naar Ajax vertrok. De Amsterdammers verkochten hem een jaar later aan PSV, dat hem in januari 2008 weer naar Ajax liet gaan. Met PSV werd hij in 2007/08 nog wel kampioen.
Jan Kromkamp
Nog een speler die in het jaar 2000 naar AZ trok, was Jan Kromkamp. De 11-voudig international speelde vijf jaar in Alkmaar, voordat hij in 2005 naar Villarreal vertrok. Een half jaar later nam Liverpool hem over en in de zomer van 2006 volgde een overstap naar PSV. Daarmee werd hij twee keer achter elkaar kampioen.
Guus Til
Guus Til doorliep de volledige jeugdopleiding van AZ, waar hij onder Arne Slot zijn doorbraak kende. De aanvallende middenvelder werd onder het Nederlandse publiek bekend, vanwege zijn vermogen om te scoren en zijn goedlachse stemming voor de camera. Na een mislukt buitenlands avontuur in Rusland, koos Til ervoor om op huurbasis naar Feyenoord te gaan, waar hij werd herenigd met Slot. Na slechts één seizoen als huurspeler, maakte de middenvelder de definitieve overstap naar concurrent PSV, waar Til twee titels mee wist te winnen.
Alle spelers die voor AZ en PSV hebben gespeeld
Naast Aboukhlal, Til, Schaars, Zoet, Cocu, Pérez en Kromkamp, speelde er nog een aantal grote namen voor zowel PSV als AZ:
- Jeremain Lens
- Adam Maher
- Nick Viergever
- Héctor Moreno
- Albert Gudmundsson
- John Bosman
- Ronald Waterreus
- Peter Ressel
- Stijn Schaars
- Hans Gillhaus
- Danny Koevermans
- Roy Beerens
- Hendrie Kruzen
- Dirk Marcellis
- Khalid Sinouh
- Oscar Moens
- Eef Mulders
- Simon Poulsen
- Adil Ramzi
- Derrick Luckassen
- Stijn Wuytens
- Gino Coutinho
- Boy Waterman
- Michael Lamey
- Donny Gorter
- Rens van Eijden
- Jan Nederburgh
- Roberto Verhagen
- Myron Boadu
Danny Koevermans over tijd bij AZ en PSV: 'Gemoedelijke topclub'.



