Kroes doet boekje open over onrustige periode bij Ajax
Inhoudsopgave
Alex Kroes heeft openhartig teruggeblikt op zijn periode bij Ajax. In de podcast Kale & Kokkie spreekt hij over de onrustige fase waarin hij instapte en de hoge verwachtingen die daarbij kwamen kijken.

‘Alle hoop was op mij gevestigd’
Kroes schetst hoe groot de druk was toen hij begon. “Toen ik begon was ik een soort Messias. Zwaar overdreven, zoals eigenlijk iedereen bij Ajax binnenkomt.” Volgens hem verkeerde de club destijds in zwaar weer. “Ajax stond er financieel en sportief niet goed voor. Alle hoop was op mij gevestigd.”
Organisatie leren kennen
In zijn beginperiode probeerde Kroes vooral grip te krijgen op de organisatie. “Ik heb in de beginfase afspraken gemaakt met heel veel mensen binnen de organisatie om het bedrijf Ajax te leren kennen.” Dat was nodig, omdat hij de club wel kende, maar de interne werking nog niet volledig.
Na het vertrek van Sven Mislintat werd Kroes intern ook benaderd voor een andere functie. “Er werd gevraagd: zou jij niet liever technisch directeur willen zijn?”, vertelt hij. Zelf zag hij dat anders. “Ik dacht dat ik meer impact kon maken als algemeen directeur.” Uiteindelijk vervulde hij beide rollen binnen korte tijd.
Samenwerking met Van Gaal
Kroes werkte in Amsterdam ook samen met Louis van Gaal, die als adviseur betrokken was bij de club. “Van Gaal heeft mij meerdere keren een oprechte spiegel voorgehouden”, aldus Kroes. “Hij stelde vragen die zo diep waren dat je alles moest beargumenteren.”
Volgens Kroes leidde die kritische houding nooit tot problemen. “Hij zei: jij bent de directeur en ik ben de adviseur. Als je het goed kan uitleggen, ga ik met je mee.” Kroes benadrukt dat de samenwerking altijd goed is gebleven.
Roerige periode afgesloten
Met zijn vertrek begin dit jaar kwam er een einde aan een korte, maar bewogen periode bij Ajax. Zijn verhaal bevestigt het beeld van een club die in die fase zoekende was, zowel sportief als organisatorisch.



