Van Hooijdonk: ‘Van Persie wordt beschermd door media’

Pierre van Hooijdonk heeft bij NOS Studio Voetbal kritiek geuit op de manier waarop Robin van Persie als trainer van Feyenoord wordt benaderd door media en analisten. Volgens de oud-international hangt er een ‘magnetisch veld’ rond Van Persie, waardoor hij ondanks tegenvallende resultaten wordt beschermd.

Pierre van Hooijdonk spreekt zich uit bij NOS Studio Voetbal over de positie van Feyenoord-trainer Robin van Persie en de rol van media en analisten.
Pierre van Hooijdonk spreekt zich uit bij NOS Studio Voetbal over de positie van Feyenoord-trainer Robin van Persie en de rol van media en analisten.

“Feyenoord is erbij gebaat dat het project Robin van Persie slaagt. Dat hij meer tijd krijgt, snap ik ook, gezien zijn status,” aldus Van Hooijdonk. “Maar ik zie bevriende media en bevriende analisten die het dan neerleggen bij de spelersgroep, de scouting, de technisch directeur of de performancecoaches.”

‘Niet iedereen krijgt die tijd’

Presentator Sjoerd van Ramshorst vroeg Van Hooijdonk op welke media hij doelde, maar daar wilde de analist geen namen aan verbinden. “Het zijn er zoveel,” stelde hij. Arno Vermeulen vatte de boodschap samen als bescherming van Van Persie, een conclusie waar Van Hooijdonk zich direct bij aansloot.

Volgens de oud-spits is die bescherming niet voor iedereen weggelegd. “Dat deden we niet bij Brian Priske, Francesco Farioli of Roger Schmidt. Die werden bij betere resultaten weggestuurd,” zei Van Hooijdonk, die ook Mark van Bommel en John Heitinga in datzelfde rijtje plaatste. “Bij deze heren ontstaat een magnetisch veld. Dat geeft extra tijd, maar is dat proces altijd eerlijk?”

Discussie aan tafel

Van Ramshorst probeerde Van Hooijdonk opnieuw tot namen te verleiden, maar kreeg wederom nul op het rekest. “Als je een groot netwerk hebt, dan steunen mensen jou. Dat kan ook hier aan tafel zijn. Vertel je dan je mening of je belang?” vroeg de 56-jarige zich hardop af.

Wim Kieft was het overigens niet eens met de vergelijking tussen Van Persie en Heitinga. “Die vergelijking gaat mank. Van Persie heeft interessante teksten, is een persoonlijkheid en komt krachtig over,” aldus Kieft.

Nieuws
Salarissen scheidsrechters
Duurste Nederlandse voetballers