
Ajax naar finale Como Cup na ruime zege op Celtic FC
Inhoudsopgave
Ajax heeft zich ten koste van Celtic FC geplaatst voor de finale van de Como Cup, een vriendschappelijk toernooi. De ploeg van John Heitinga won overtuigend, er werd vijf keer gescoord door de Amsterdammers in het Stadio Giuseppe Sinigaglia.
(Tekst gaat verder onder de afbeelding)
Ajax wint overtuigend van Celtic FC
De Amsterdammers begonnen aan het duel met de nodige sterkhouders, zoals Klaassen, Berghuis en Brobbey. Daarnaast was er ook plek voor onder anderen 17-jarige Aaron Bouwman en nieuwe aanwinst Raul Moro. Na iets meer dan een kwartier voetbal kwam Ajax op een voorsprong na een fraaie treffer van Steven Berghuis, die met zijn linker kon uithalen. In de eerste helft was het Celtic die tot meer balbezit en kansen kwam, in minuut 21 viel ook de 1-1 op naam van Hyung-Jun Yang.
In de tweede helft was het Ajax wat beter profiteerde van de kansen. Zo zouden er nog vier treffers bij komen aan Amsterdamse zijde. Al vroeg in de tweede helft waren het Davy Klaassen en wederom Berghuis die trefzeker waren. In minuut 71 besluit Aaron Bouwman uit te halen en scoort een geweldig doelpunt, via de onderkant van de lat veranderde de score naar 4-1. In minuut 80 betreedt Rayane Bounida het veld voor Davy Klaassen. Drie minuten later scoort Bounida de 5-1, een fraaie treffer, op aangeven van Oliver Edvardsen. Uitblinkers van het duel waren doelman Vitezslav Jaros, Steven Berghuis, Aaron Bouwman en Rayane Bounida.
(Tekst gaat verder onder de video's)
Wanneer speelt Ajax de finale van de Como Cup?
Er deden vier ploegen mee aan dit vriendschappelijke toernooi. Gastheer Como won eerder al van Al Ahli SC en is daarmee op zondag (20.00) de tegenstander van Ajax in de finale.
Op de hoogte blijven van alle duels van de Amsterdammers? Hier vind je alle wedstrijden van Ajax in de voorbereiding op het seizoen 2025/26.



























































