Feyenoord tegen AC Milan: welke selectie is het meeste waard?

Feyenoord gaat het in de UEFA Champions League opnemen tegen AC Milan. Op woensdag 12 februari wordt er om 21.00 afgetrapt in De Kuip. Hoeveel schelen de selecties van elkaar in waarde? Voetbalflitsen zet het voor je op een rijtje. 

De Rotterdammers zagen afgelopen winter hun meest waardevolle speler vertrekken, Santiago Giménez staat mogelijk sneller dan gedacht tegenover zijn oude club. 

Transferwaarde van Feyenoord

Sinds het vertrek van de Mexicaan is Dávid Hancko de meest waardevolle speler bij Feyenoord. Naast hem is er nog één iemand meer waard dan 30 miljoen euro. Dit zijn de vijf meest waardevolle spelers bij de Rotterdammers: 

  1. Dávid Hancko: 35 miljoen euro
  2. Quinten Timber: 32 miljoen euro
  3. Quilindschy Hartman: 23 miljoen euro
  4. Igor Paixão: 17 miljoen euro
  5. Antoni Milambo: 16 miljoen euro

In totaal wordt de selectie van de Rotterdammers geschat op een marktwaarde van 280,40 miljoen euro. 

Transferwaarde van AC Milan

De Italiaanse tegenstander is een stuk meer waard, zo vinden we Santi Giménez terug in de meest waardevolle spelers, maar slechts op de vijfde plek:

  1. Rafael Leão: 75 miljoen euro
  2. Christian Pulisic: 50 miljoen euro
  3. Tijani Reijnders: 50 miljoen euro
  4. Theo Hernández: 50 miljoen euro
  5. Santiago Giménez: 37 miljoen euro

In totaal wordt de selectie van il Rossoneri geschat op een marktwaarde van 570 miljoen euro. 

Feyenoord tegen AC Milan

Het verschil tussen beide selecties is dus 289,60 miljoen euro. Bij de thuisploeg heeft een speler een gemiddelde marktwaarde van 9 miljoen euro. Bij AC Milan is dat meer dan twee keer zo veel, daar heeft een selectiespeler een gemiddelde marktwaarde van 22 miljoen euro. 

Benieuwd hoe de Rotterdammers het doen tegen clubs uit de Serie A? Dit is hoe Feyenoord presteerde tegen Italiaanse tegenstanders.

Wellenreuther pakt 50 jaar record
Duurste Nederlandse voetballers