Klap voor AZ: alles gaat mis in laatste minuten
Inhoudsopgave
AZ heeft een harde tik gekregen in de Conference League. Tegen Shakhtar Donetsk leek lange tijd nog een resultaat mogelijk, maar in de slotfase ging het volledig mis: 3-0.

Weinig kansen voor rust
In het Poolse Kraków kwam de wedstrijd moeizaam op gang. Shakhtar had het meeste balbezit, maar grote kansen bleven lange tijd uit. AZ werd na een halfuur voor het eerst gevaarlijk, maar wist het verschil niet te maken.
Na rust kwam de wedstrijd iets meer tot leven. Jeroen Zoet voorkwam met een paar ingrepen een vroege achterstand, terwijl AZ via Patati dicht bij de openingstreffer was. Een gelijkspel leek lange tijd het maximaal haalbare.
Alles stort in
In de slotfase ging het echter volledig mis. Pedrinho brak de ban namens Shakhtar en zette de thuisploeg op 1-0. Niet veel later viel ook de 2-0 na een ongelukkige situatie achterin, waarna AZ definitief brak.
Dreun in Europa
In de slotminuten werd de schade nog groter met de 3-0. Wat lange tijd een gesloten duel was, eindigde zo in een zware nederlaag voor AZ. De Alkmaarders staan daarmee onder grote druk in de Conference League en moeten in de return vol aan de bak.



