FIFA start tuchtprocedure tegen Nederland en Argentinië wegens wangedrag
Inhoudsopgave
De FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen zowel de Nederlandse als de Argentijnse voetbalbond. De wereldvoetbalbond gaat onderzoek doen naar het wangedrag van de spelers en coaches in de kwartfinale van vrijdagavond.
De gemoederen liepen hoog op in het Lusailstadion en scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz deelde liefst achttien gele kaarten uit. Argentinië wordt beschuldigd van het schenden van artikel 12, dat gaat over het wangedrag van spelers en coaches. Ook hebben de Zuid-Amerikanen mogelijk artikel 16 overtreden (orde en veiligheid bij wedstrijden). Bij Nederland betreft het alleen wangedrag van spelers en/of coaches.
Beide voetbalbonden kunnen een boete van 15.000 Zwitserse franc ontvangen, oftewel 15.210 euro. De verwachting is dat Argentinië een hogere boete krijgt dan Nederland, omdat de spelers en coaches van meer overtredingen worden verdacht. Het is nog niet bekend wanneer het onderzoek is afgerond.
Lees ook
- Walgelijk: Argentijnse international lacht Oranje letterlijk uit
- Messi maakt ruzie met Van Gaal en maakt 'praatjesmaker-gebaar'
- Oranje-fan die scheidsrechter middelvinger geeft gaat viraal op social media
- Veldbestormer tijdens #NEDARG: ‘Was een flinke worsteling’
- Journalist op tribune overleden tijdens Nederland-Argentinie
- Messi tegen Weghorst: "Waar kijk je naar idioot, loop door"