Vandaag, 7 juni in 1989: Surinaamse vliegramp met het Kleurrijk Elftal
Inhoudsopgave
In 1989 stortte op luchthaven Zanderij bij Paramaribo een DC8 van de Surinaamse luchtvaartmaatschappij SLM neer. Van de 187 inzittenden overleven er slechts elf de crash.
Een uitgelaten groep Nederlandse profvoetballers van Surinaamse afkomst maakt deel uit van de passagiers. Ze gaan als het Kleurrijk Elftal een aantal benefietwedstrijden spelen in Suriname. Vlak voor Paramaribo gaat het mis. Het vliegtuig daalt te vroeg, de vleugel raakt een boomtop en crasht. Al snel blijkt de omvang van de ramp: 176 mensen vinden de dood en er zijn maar 11 overlevenden.
Onder de passagiers kwamen voetballers om van het #Kleurrijkelftal. Radjin de Haan, Edu Nandlal en Sigi Lens overleefden de ramp #7juni1989pic.twitter.com/4yqYOnVL7G
— Jasmine Foullani (@JasmineFoullani) 7 juni 2017
Om nooit te vergeten.
— Jan Boskamp (@Jantjeboskamp) 7 juni 2017
Vandaag, 7 juni in 1989: Surinaamse vliegramp met het #Kleurrijkelftal.
Mogen zij rusten in vrede. pic.twitter.com/TJAqdGPA7i
'SLM-vliegtuigramp moet verteld blijven'



